BON

PŁATNOŚĆ ONLINE:

1. Kup bilet Bon Turystyczny za 105,00 złotych (wejście do Orientarium ZOO Łódź + usługa gastronomiczna):

- zakupione bilety muszą być w pełni opłacone środkami dostępnymi w Polskim Bonie Turystycznym (brak możliwości łączenia form płatności)
- wśród kupowanych biletów do Orientarium ZOO Łódź musi znaleźć się bilet dla dziecka, którego dotyczy realizowany Polski Bon Turystyczny
- voucher gastronomiczny jest do wykorzystania w restauracji „Pora karmienia” znajdującej się na terenie Ogrodu Zoologicznego
- bilety zakupione Bonem ważne są rok od daty sprzedaży i nie podlegają zwrotowi

2. Wypełnij formularz ZAMÓWIENIA PŁATNOŚCI BONEM TURYSTYCZNYM ONLINE znajdujący się poniżej.

3. Zweryfikuj płatność Bonem Turystycznym:

- po poprawnym złożeniu zamówienia, w ciągu 48 h pracownik Orientarium ZOO Łódź skontaktuje się z Tobą telefonicznie, w celu zrealizowania płatności Bonem
- na podstawie przesłanych informacji w formularzu zamówienia pracownik Orientarium ZOO Łódź przeprowadzi Cię przez całą procedurę płatności Polskim Bonem Turystycznym
- podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem Orientarium ZOO Łódź należy podać jednorazowy kod potwierdzający płatność (otrzymany SMS-em na nr telefonu podany przy aktywacji Bonu)
- po poprawnej weryfikacji na podany adres e-mail otrzymasz bilet wejścia do Orientarium ZOO Łódź oraz voucher gastronomiczny do restauracji „Pora karmienia”

4. Pamiętaj aby zapoznać się z regulaminem realizacji bonu turystycznego.
5. Ciesz się rodzinnym pobytem w naszym obiekcie.

PŁATNOŚĆ W KASIE BILETOWEJ:

  1. Zgłoś się do kasy biletowej nr 6 lub nr 2.
  2. Zdeklaruj płatności BONEM TURYSTYCZNYM.
  3. Zdecyduj jaką kwotę chcesz opłacić BONEM, a jaką gotówką/kartą przy kasie.
  Minimalna kwota, jaka musi zostać opłacona BONEM to 105 zł.
  4. Odbierz z kasy biletowej wydrukowany voucher do restauracji „Pora karmienia” oraz bilet wstępu.

   

   Najczęściej zadawane pytania:

    1.Kto może otrzymać Bon Turystyczny?

    Z bonu turystycznego możesz skorzystać, jeśli posiadasz co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon. Według ustawy bon będzie mógł być wykorzystany także przez rodziców dzieci, które urodzą się do 31 grudnia 2021 r.

    2. Jaka jest wartość bonu?

    Bon turystyczny ma wartość 500 zł, która będzie przysługiwać na każde dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego osoba uprawniona otrzyma dodatkowy bon również w wysokości 500 zł, czyli otrzyma bony o łącznej wartości 1000 zł.

    3. Co zrobić w sytuacji, gdy kwota za usługi przewyższa wartość zgromadzonych środków na bonie turystycznym?

    Jeśli usługa jest wyższa a wartość bonu jest niewystarczająca, to brakującą część możesz zapłacić gotówką, kartą lub przelewem w kasie biletowej. Taka możliwość jest akceptowalna tylko w przypadku stacjonarnym wykorzystaniu bonu. Realizacja bonu online jest wtedy niemożliwa.

    4. Jak otrzymam bon turystyczny?

    Twój bon jest na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Jeśli jesteś osobą uprawnioną, zaloguj się na swój profil na PUE ZUS. Wybierz z górnego menu zakładkę „Ogólny” i przejdź do zakładki „Polski Bon Turystyczny” > „Mój bon”. Jeśli nie masz profilu na PUE ZUS, musisz się zarejestrować.

    5. Kiedy po zakupie bonu online zadzwoni do mnie pracownik Orientarium ZOO Łódź?

    Po poprawnym złożeniu zamówienia, w ciągu 48 h pracownik Orientarium ZOO Łódź skontaktuje się z Tobą telefonicznie, w celu zrealizowania płatności Bonem.

    6. Jak mogę zrealizować bon turystyczny w Orientarium ZOO Łódź?

    Jeśli aktywujesz bon na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, czyli uzupełnisz swój aktualny adres e-mail i numer telefonu, otrzymasz wiadomość z kodem obsługi płatności. Kod będziesz też mógł sprawdzić na swoim profilu na PUE w zakładce POLSKI BON TURYSTYCZNY > MÓJ BON. Kod ten należy podać podczas rozmowy z pracownikiem Orientarium ZOO Łódź przy rozliczaniu za wybrane usługi.

    7. Czy mogę skorzystać z usług po 31 marca 2023r., za które zapłacę bonem?

    Tak, jeśli zapłacisz za pomocą bonu do 31 marca 2023 r. możesz zrealizować usługę do końca roku.