Orientarium Zoo Łódź – idealne miejsce na zimowe ferie! LISTA DODATKOWYCH ATRAKCJI
W trakcie ferii zimowych, w Orientarium Zoo Łódź, nikt nie będzie się nudzić. Bezpłatne wycieczki z edukatorami, zaglądanie na zaplecze strefy oceanicznej, wystawa kości i czaszek. Do tego widowiskowe kąpiele słoni indyjskich, pokazowe karmienia i wiele, wiele innych….
W centrum Polski – w Łodzi – mieści się największy kompleks w Europie prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Ponad 1300 ryb w strefie oceanicznej, najdłuższy tunel podwodny, 35 gatunków zwierząt w samym budynku Orientarium (a w całym zoo ponad 550). To właśnie tu w trakcie ferii pojawi się najwięcej atrakcji. Codziennie będzie można zobaczyć między innymi widowiskowe kąpiele słoni indyjskich! Największe stado tych ogromnych ssaków można podziwiać z trzech perspektyw: z góry, z poziomu 0, ale także spod wody!
Przyjdź na bezpłatną wycieczkę z edukatorem!
Od 15 stycznia ruszają bezpłatne wycieczki z edukatorami. Od poniedziałku do piątku, o 9.30 i 11.30 można spacerować po pawilonie i słuchać ciekawostek dotyczących zwierząt. Czy małpy jedzą banany? Ile na obiad potrafi zjeść słoń? Ile w łódzkim zoo mieszka wyderek orientalnych? Dla edukatorów łódzkiego zoo nie ma trudnych pytań! Akcja bezpłatnych wycieczek potrwa do 26 stycznia.
Edukator oprowadzi uczestników po całym Orientarium, które podzielone jest na kilka części. Jedną z nich jest strefa Świątynna, gdzie można zobaczyć makaki wanderu, wyderki orientalne czy Willego – niezwykłego tapira malajskiego. W tej części goście mają szansę poznać również młodego makaka, który urodził się w łódzkim zoo latem, a także… małe wyderki orientalne, które pojawiły się na świecie w ostatnich miesiącach.
Zajrzyj na zaplecze strefy oceanicznej!
W kolejnej części – oceanicznej – znajduje się ponad 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki, między innymi orlenie plamiste. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony.
Tę strefę będzie można zobaczyć także od zaplecza. Jak wygląda żłobek koralowców, czym zajmują się nurkowie? Nad czym obecnie pracują akwaryści? To będzie wyjątkowa okazja, by przyjrzeć się pracy opiekunów rekinów i płaszczek z bliska.
Ciepło, cieplej, gorąco!
Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie. To królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, Krakena i jego partnerkę, Penelopę, orangutany sumatrzańskie – Ketawę, Budiego i Joko, langury jawajskie, binturongi oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części można zobaczyć także swobodnie latające, azjatyckie ptaki, a na zewnętrznych wybiegach między innymi sępy, dzioborożce, hulmany czczone, jeżozwierze i szakale.
Łódzkie zoo swoim zwiedzającym od 15 stycznia proponuje także nową ścieżkę edukacyjną, pod hasłem „Jak tworzymy oceany”. Dzięki niej będzie można zajrzeć na zaplecze techniczne pawilonu Orientarium i tam dowiedzieć się, co sprawia, że w zbiornikach pojawia się słona woda. Podczas wycieczki uczestnicy dowiedzą się, jak pracują maszyny, które utrzymują życie w całym Orientarium.
Nowa atrakcja – wystawa kości i czaszek zwierząt
Przez całe ferie będzie można podziwiać wystawę kości i czaszek zwierząt oraz muszli. Ekspozycja powstała we współpracy z Muzeum Przyrodniczym.
Orientarium Zoo Łódź czynne jest codziennie, od 9:00 do 17:00 (ogród zewnętrzny czynny do 15:30).
Harmonogram zimowych atrakcji:
15-26.01.2024
- Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Orientarium – codziennie (poniedziałek-piątek) – 9:30; 11:30. Start w słoniarni, przy szatni.
- Bezpłatna wycieczka po nowej ścieżce podziemnej – „Jak tworzymy oceany” – codziennie (poniedziałek-piątek) 10:00; 10:30; 11:30; 12:00
- Zwiedzanie zaplecza strefy oceanicznej – codziennie (poniedziałek-piątek) – 12:30 – 13:30 (co 15 minut – 15 osób)
- Wystawa z Muzeum Przyrodniczym – czaszki, kości i muszle (Strefa oceaniczna, przy szczęce Megalodona)
29.01 – 09.02.2024
- Półkolonie zimowe
- Bezpłatna wycieczka po nowej ścieżce podziemnej – „Jak tworzymy oceany”- codziennie (poniedziałek-piątek) 11:30-12:30 (2 wycieczki co 30 minut – po 20 osób)
- Zwiedzanie zaplecza strefy oceanicznej- codziennie (poniedziałek-piątek) – 12:30 – 13:30 (co 15 minut – 15 osób)
- Pokazowe karmienie ukwiałów – środy (31.01; 07.02), 14:00 – zbiornik rafy/ strefa oceaniczna
- Wystawa z Muzeum Przyrodniczym – czaszki,kości i muszle (Strefa oceaniczna, przy szczęce Megalodona)