W ferie w Orientarium będzie się działo! Kąpiele słoni, darmowe wycieczki z edukatorem, nowa wystawa kości i czaszek…
Od 15 stycznia w Orientarium Zoo Łódź nie będzie ani chwili nudy. Zobacz szczegółowy plan atrakcji.
Przez dwa tygodnie w łódzkim zoo na gości czeka mnóstwo atrakcji. Od 15 aż do 26 stycznia goście ogrodu mogą liczyć na pokazowe karmienia, widowiskowe kąpiele słoni indyjskich, ale nie tylko:
HARMONOGRAM 15-26.01.2024
- Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem – codziennie (poniedziałek-piątek) – 9:30; 11:30. Start w słoniarni, przy szatni.
- Bezpłatna wycieczka „jak tworzymy oceany” – codziennie (poniedziałek-piątek) 10:00; 10:30; 11:30; 12:00
- Zwiedzanie zaplecza strefy oceanicznej – codziennie (poniedziałek-piątek) – 12:30 – 13:30 (co 15 minut – 15 osób)
- Wystawa z Muzeum Przyrodniczym – czaszki, kości i muszle. (Strefa oceaniczna przy szczęce Megalodona)
Już 15.01 ruszają bezpłatne wycieczki z edukatorami. Od poniedziałku do piątku, aż do 26.01, o 9.30 i 11.30 można spacerować po pawilonie i słuchać największych ciekawostek dotyczących zwierząt. Czy małpy jedzą banany? Ile na obiad potrafi zjeść słoń? Ile w łódzkim zoo mieszka wyderek orientalnych? Dla edukatorów łódzkiego zoo nie ma trudnych pytań! Łódzkie zoo swoim zwiedzającym proponuje także nową ścieżkę edukacyjną. „Jak tworzymy oceany” to nowość, w trakcie której będzie można zajrzeć na zaplecze techniczne pawilonu Orientarium i tam dowiedzieć się, co sprawia, że w zbiornikach pojawia się słona woda.
Zajrzyj na zaplecze strefy oceanicznej!
W strefie oceanicznej znajduje się ponad 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki, między innymi orlenie plamiste. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony. Tę strefę będzie można zobaczyć także od zaplecza. Jak wygląda żłobek koralowców, czym zajmują się nurkowie? Nad czym obecnie pracują akwaryści? To wyjątkowa okazja by przyjrzeć się pracy opiekunów rekinów i płaszczek z bliska.
Ciepło, cieplej, gorąco!
Najgorętsza strefa Orientarium, Wyspy Sundajskie, to królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, Krakena i jego partnerkę, Penelopę, orangutany sumatrzańskie – Ketawę, Budiego i Joko, langury jawajskie, binturongi oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części można zobaczyć także swobodnie latające, azjatyckie ptaki. Ta strefa Orientarium również ma zewnętrzne wybiegi, na których zobaczymy między innymi sępy, dzioborożce, hulmany czczone, jeżozwierze i szakale.
Przez całe ferie będzie można podziwiać wystawę kości, czaszek i muszli. Ekspozycja powstała we współpracy z Muzeum Przyrodniczym.
Orientarium zajmuje powierzchnię blisko 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. To największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych oraz najnowocześniejszych w Europie.
Orientarium Zoo Łódź czynne jest codziennie, od 9:00 do 17:00 (ogród zewnętrzny czynny do 15:30).