Nowe godziny otwarcia Orientarium Zoo Łódź

Kategoria:

Od października zmieniają się godziny otwarcia Orientarium Zoo Łódź. Obiekt będzie czynny do 17:00.

Przez cały październik zoo będzie można zwiedzać od 9:00 do 17:00 – zarówno nowoczesny obiekt, Orientarium, jak i całą przestrzeń zewnętrzną ogrodu. W listopadzie zwiedzający będą mogli spacerować po budynku Orientarium do 17:00, ogród zewnętrzny będzie natomiast czynny do 15:30. Kasy będą działać codziennie od 9:00 do 16:00. Biuro Obsługi Klienta od 9:00 do 17:00.

Orientarium Zoo Łódź czynne jest codziennie, bez względu na pogodę. – Dzięki temu, że w tym roku otworzyliśmy nowoczesne Orientarium, nasi zwiedzający mogą komfortowo spacerować po obiekcie i w słońcu i w deszczu. Cała nowoczesna przestrzeń znajduje się pod dachem. Mamy cztery imponujące strefy ze zwierzętami oraz atrakcjami dla dzieci – podkreśla Arkadiusz Jaksa, prezes ogrodu.

Orientarium poleca się na jesień!

Budynek Orientarium podzielony jest na 4 części. Można w nim zobaczyć między innymi największego słonia indyjskiego, Alexandra, gigantycznego krokodyla gawialowego, Krakena czy niezwykle urocze wyderki orientalne – Marlenkę i Vincenta, które doczekały się w ostatnim czasie potomstwa. W strefie oceanicznej znajduje się 7 zbiorników ze słoną wodą morską. Spacerując najdłuższym podwodnym tunelem można podziwiać rzadko spotykane gatunki rekinów i płaszczek.

Codziennie w ogrodzie odbywają się pokazowe karmienia zwierząt, między innymi orangutanów sumatrzańskich czy niedźwiedzi malajskich. O 11:00 goście Orientarium mogą oglądać kąpiące się słonie indyjskie.

Spacer po ogrodzie

Przez całą jesień oraz zimę można także zwiedzać zewnętrzną przestrzeń ogrodu, gdzie również odbywają się pokazowe karmienia. Część gatunków, które zamieszkują łódzkie zoo zdecydowanie woli niższe temperatury, więc można zobaczyć zwierzęta wypoczywające i bawiące się na wybiegach, między innymi tygrysy syberyjskie, lwy azjatyckie, pandy małe czy kapibary.

Na terenie ogrodu działa kilkanaście punktów gastronomicznych oraz wiele ciekawych atrakcji dla dzieci – interaktywne stoliki, smart floor czy fotobudki.

Zapłać w Orientarium Zoo Łódź bonem turystycznym!

Zwiedzający Orientarium Zoo Łódź mogą płacić za wejście bonem turystycznym. Bilet kosztuje 105 złotych, a w cenie jest wejście do ogrodu oraz voucher gastronomiczny do wykorzystania w restauracji „Pora karmienia”. Bilety dostępne są w kasie nr 6 i nr 2. Ważne są rok od daty zakupu i nie podlegają zwrotowi.

Ważność bonu turystycznego została przedłużona do 31 marca 2023 roku.