Pomóż Orientarium Zoo Łódź chronić ginące gatunki!

Kategoria:

Orientarium Zoo Łódź chroni gatunki wymierające nie tylko poprzez ich hodowlę, ale włącza się także do ich czynnej ochrony w środowisku naturalnym. Od teraz każdy może dołożyć swoją cegiełkę do ratowania zagrożonych w naturze gatunków!

Wszyscy goście łódzkiego ogrodu mogą skorzystać z możliwości dobrowolnej dopłaty do biletu wstępu w kwocie 1 złoty od osoby. Zebrane w ten sposób fundusze będą regularnie przekazywane na rzecz organizacji ratujących zagrożone gatunki w przyrodzie.

W pierwszej fazie projektu środki będą przekazywane do:

  1. Red Panda Network (RPN) – organizacji zajmującej się badaniami i monitoringiem dzikich populacji pandy małej oraz prowadzącej szereg projektów dedykowanych ratowaniu tych zwierząt w naturze (np. zakup sieci antykłusowniczych czy zakup sadzonek bambusa do odtworzenia lasów, w których pandy żyją).
  2. The Sumatran Orangutan Conservation Programme (SOCP) – Organizacja m. in. konfiskuje nielegalnie pozyskane orangutany, prowadzi  centrum kwarantanny, które umożliwia powroty tych zwierząt do natury oraz monitoruje dzikie i reintrodukowane populacje orangutanów sumatrzańskich w naturze.

Stopniowo łódzki ogród będzie rozszerzać zasięg współpracy o kolejne organizacje ochroniarskie zajmujące się pomocą innym gatunkom zagrożonym wyginięciem. W łódzkim ogrodzie takich gatunków można spotkać wiele, między innymi niedźwiedzie malajskie, słonie indyjskie, lwy azjatyckie, tygrysy syberyjskie, makaki wanderu, anoa nizinne czy dzioborożce abisyńskie.

PomagaMY!

Jak można pomóc? Każdy zwiedzający kupując bilet wstępu do Orientarium Zoo Łódź może wybrać opcję dobrowolnej wpłaty w wysokości 1 złoty od osoby. Zgromadzone środki będą regularnie przekazywane wybranym organizacjom.

Orientarium Zoo Łódź czynne jest codziennie, w godzinach 9:00-19:00.