Dzień Żyrafy w Orientarium Zoo Łódź!

Kategoria:

21 czerwca przypada Światowy Dzień Żyrafy. Z tej okazji Orientarium Zoo Łódź zaprasza na dodatkowe karmienia pokazowe tych zwierząt i spotkanie z edukatorem.

W łódzkim ogrodzie mieszkają aktualnie 4 żyrafy – 3 dorosłe osobniki – 2 samice oraz 1 samiec, a także maluch urodzony na początku tego roku – uroczy żyraf Domino.

Z okazji Dnia Żyrafy łódzki ogród zaprasza na specjalne pokazowe karmienia tych zwierząt – o 12:00 i o 14:30. Od 11:30 do 12:30 na zwiedzających przy wybiegu żyraf będą czekać natomiast edukator oraz opiekun, którzy opowiedzą o tym wyjątkowym gatunku.

Żyrafy Rothshilda w łódzkim zoo

W Łodzi mieszkają żyrafy Rothshilda. Cechą wyróżniającą ten gatunek od innych gatunków żyraf są cętki z jasnym brzegiem ciemniejące ku środkowi. Zwierzęta te posiadają długi na ponad 50 cm język, który służy do zdobywania pożywienia. Jest on fioletowo – niebieski. Dzięki silnej pigmentacji narząd ten jest chroniony przed poparzeniami słonecznymi. W skład diety żyraf wchodzą głównie liście i młode pędy.

Głównym zagrożeniem dla żyraf są toczące się na terenach ich występowania lokalne wojny, kłusownictwo, postępująca urbanizacja, a także zabieranie terenu pod pastwiska do wypasu zwierząt gospodarskich. W naturze pozostało około 1500 dorosłych osobników. Na szczęście, dzięki skutecznej ochronie ich liczebność powoli zaczyna wzrastać.

Żyrafy są najwyższymi obecnie żyjącymi zwierzętami na Ziemi.

Orientarium Zoo Łódź nie tylko dla orłów!

Z okazji Światowego Dnia żyraf i zakończenia roku szkolnego wszystkich uczniów 21 czerwca zapraszamy do Orientarium Zoo Łódź za 15 złotych.

Promocja obowiązuje wyłącznie 21 czerwca (piątek), w godzinach otwarcia Orientarium Zoo Łódź – 9:00 – 19:00 (kasy czynne od 9:00 do 18:00). Bilety w promocyjnej cenie można kupić wyłącznie w kasach.

Regulamin promocji