Morski konkurs MSC i Orientarium

Kategoria:

Organizacja pozarządowa MSC (Marine Stewardship Council) oraz Orientarium w Łodzi  zapraszają szkoły podstawowe oraz szkoły specjalne do udziału w konkursie „Zostań strażnikiem mórz i oceanów”.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zadaniem konkursowym jest przeprowadzenie lekcji na podstawie materiałów edukacyjnych MSC oraz przygotowanie pracy plastycznej obrazującej temat „Jak mogę chronić morza i oceany?”.

Lekcję można przeprowadzić na podstawie dowolnych materiałów dostępnych na stronie www.msc.org/pl/edukacja

Dla pierwszych 1000 uczniów przygotowaliśmy także bezpłatne materiały w formie papierowej. Aby je otrzymać należy do 14 października 2022r. do godz. 16:00 przesłać formularz online. Ze względu na ograniczoną liczbę materiałów o ich przesłaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA Pula materiałów do wysłania została wyczerpana! Zapraszamy do wykorzystania materiałów dostępnych do pobrania.

Jednocześnie informujemy, że brak otrzymania materiałów nie wpływa na udział i wynik w konkursie. 

Jak przesłać zgłoszenie?

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online, przesyłając informacje na temat przeprowadzonej lekcji oraz zdjęcie pokazujące przygotowaną przez uczniów pracę plastyczną.

Zgłoszenia można przesyłać do 25 listopada 2022 r. do godz. 12:00.

Nagrody

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca są bilety do Orientarium w Łodzi oraz morskie eko-plecaczki MSC.

Na klasy, które zajmą drugie i trzecie miejsce czekają morskie eko-plecaczki MSC. 

Regulamin konkursu

>> Pobierz regulamin konkursu

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy na adres: polska@msc.org 

Materiały edukacyjne “NURTujące pytania”

Morska lekcja to okazja, by w ciekawy sposób pokazać uczniom jak rybacy działają dla dobra oceanów. Dlaczego banany są dobre dla oceanów? Jak zostawianie włączonych świateł pomaga w ochronie zagrożonych gatunków? Po co straszy się ptaki i czemu dobrze jest robić sobie wolne?

Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie poznają dzięki gotowemu scenariuszowi lekcji „NURTujące pytania”, przygotowanemu przez MSC. Angażująca forma zajęć pozwoli przećwiczyć umiejętności w krytycznym myśleniu oraz pracy zespołowej i komunikacji.

Zachęcamy do skorzystania także z dodatkowych materiałów dostępnych na naszej stronie msc.org/pl/edukacja

Znajdziesz wśród nich:

Dlaczego warto uczyć o ochronie oceanów?

Życie na Ziemi nie mogłoby istnieć bez mórz i oceanów. Dlatego kluczowe jest zrozumienie, w jaki sposób wpływają one na nasze życie oraz w jaki sposób my wpływamy na ekosystemy morskie. Aby było to możliwe konieczna jest odpowiednia edukacja już od najmłodszych lat.

>> Dowiedz się więcej, czym jest Ocean Literacy i dlaczego tak ważna jest edukacja na temat ochrony ekosystemów morskich..