Oferta na ferie w Orientarium ZOO Łódź. Otwórz teatr w zoo i wycieczki edukacyjne

Kategoria:

Otwórz teatr w zoo. W Orientarium Zoo Łódź w ferie nikt nie będzie się nudził.

Ferie w województwie łódzkim rozpoczynają się lada dzień. Od 16 stycznia, w czasie trwania zimowej przerwy można liczyć na wyjątkowe atrakcje w Orientarium Zoo Łódź. Spacer po orientarium z edukatorem, warsztaty teatralne, specjalne pokazowe karmienia – tego można się spodziewać między 16-tym a 29-tym stycznia.

Jak pachną binturongi? Dlaczego w basenie słoni pływają ryby? Jak nazywają się małe wyderki orientalne i z kim dzielą wybieg? Takie informacje to tylko część wiadomości, jakie będzie można zdobyć w trakcie specjalnie organizowanych spacerów po Orientarium Zoo Łódź. W ramach biletu wstępu, edukatorzy codziennie będą oprowadzać 30 osobowe grupy. Wycieczki zaplanowano zarówno na po południu jak i o poranku, tak, by każdy mógł skorzystać z edukacyjnej oferty zoo. W pierwszym tygodniu ferii poranne spacery będą ruszały w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 11-ej . We wtorek i czwartek wycieczki wyruszają o 14. W drugim tygodniu zimowych ferii na popołudniowe spacery będzie można wybrać się w poniedziałek środę i piątek, od rana – we wtorek i czwartek.

W trakcie ferii będzie można zajrzeć nie tylko za kulisy wybiegów, ale także za kulisy teatralne! Orientarium Zoo Łódź wspólnie z Teatrem Muzycznym w Łodzi szykuje warsztaty „O-Twórz Teatr w Orientarium”.Uznani aktorzy i instruktorzy teatralni, Joanna i Szymon Nygard, najpierw wybiorą się ze zwiedzającymi na spacer po ogrodzie. Wspólnie poznają zwyczaje zwierząt ale też w kreatywny sposób przyjrzą się ich zachowaniom, tworząc kreatywne interpretacje i snując własne opowieści. Tuż po spacerze dorośli i dzieci pod okiem prowadzących zgłębią tajniki pracy aktora. Jak zdradza koordynatorka warsztatów Magdalena Szuster z Teatru Muzycznego w Łodzi „To będzie nie tylko dobra zabawa, ale też twórcze spędzanie czasu. W trakcie warsztatów będzie można nabrać odwagi do tego by mówić głośno, nauczyć się pracy w zespole czy nabrać świadomości gestu i ruchu.”
Warsztaty familijne są przeznaczone dla jednego opiekuna z dzieckiem w wieku od 8 do 12 lat. W trakcie ferii odbędą się 3 takie spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy poprzez zapisy@zoo.lodz.pl

„O-Twórz Teatr w Orientarium”
 warsztaty familijne dla dzieci  w wieku 8-12 lat oraz ich opiekunów.

Terminy: 18.01 godz. 10:30, 22.01 godz. 15:00, 29.01 godz. 15:00

Prowadzący: Joanna i Szymon Nygard. Aktorski duet. Od lat poza wykonywaniem swojego zawodu na scenie teatralnej czy planie filmowym, czerpią ogromną radość z dzielenia się swoją pasją do sztuki z drugim człowiekiem. Ich zdaniem kluczowy jest „twórczy komfort”, który starają się zapewnić swoim warsztatowym grupom.
Partner: Teatr Muzyczny w Łodzi – koordynatorka Magdalena Szuster
Zapisy: zapisy@zoo.lodz.pl
Koszt: 100 zł (dziecko plus opiekun)