W dzień babci i dziadka taniej dla dziadków i wnuków

Kategoria:

20,21 i 22 stycznia babcie i dziadkowie, którzy zechcą wybrać się do Orientarium Zoo Łódź na spacer ze swoimi wnukami, zapłacą mniej za bilety wstępu. Jeśli w ten styczniowy weekend dziadkowie będą chcieli pójść na rodzinny spacer ze swoimi wnukami, to każdy z nich za bilet do ogrodu zapłaci 40 zł.

Bilety promocyjne będą dostępne tylko 20,21 i 22 stycznia w kasach ogrodu.  To świetna okazja by międzypokoleniowo wybrać się do łódzkiego ogrodu i zobaczyć to, z czego słynie Orientarium. A można tu obserwować między innymi słynnego słonia Aleksandra, który jest największym słoniem indyjskim w Europie. Dwa razy dziennie o 11-tej i 15.30 odbywa się kąpiel Aleksandra i jego dwóch towarzyszy, Kyanu i Taru. Słonie chętnie wchodzą do wody, a patrzenie na ich podwodne harce to niezapomniany widok. W tym najnowocześniejszym tego typu obiekcie w Europie, można przejść się 26 metrowym podwodnym tunelem oceanicznym. To właśnie tutaj można obserwować rekiny i płaszczki i patrzeć jak przepływają gościom nad głowami. Warto zajrzeć też na karmienia pokazowe, które w Orientarium ZOO Łódź odbywają się codziennie. W strefie Wysp Sundajskich zobaczyć można pokazowe karmienia orangutanów sumatrzańskich (godz.13.00), niedźwiedzi malajskich (godz. 13.30), czy binturongów (godz. 14.00).

Taki spacer może być też świetną okazją do snucia wspomnień i opowieści o tym, jak kiedyś wyglądał łódzki ogród i co można było w nim zobaczyć. Dawniej najsłynniejszym słoniem w Polsce była mieszkająca w Łodzi słonica Magda. Słonica, wraz ze swoją siostrą Indią, przyjechała do łódzkiego ogrodu w latach 60-tych i aż do 2016 roku można ją było spotkać na wybiegu. „Dawniej Ci, którzy przychodzili do naszego ogrodu często potem wybierali się do parku na piknik. Po naszych alejkach przechadzali się więc z wiklinowymi koszami wypełnionymi jedzeniem. Kiedy próbowali zrobić zdjęcie, słonice szybko zapuszczały trąbę w koszyku i łowiły smakołyki” – mówi Piotr Tomasik edukator Orientarium Zoo Łódź.

Promocyjne bilety na rodzinne spacery dla babć, dziadków i wnuków, którzy wspólnie przyjdą na spacer do Orientarium ZOO Łódź, będzie można kupić w kasie ogrodu 20, 21 i 22 stycznia.