Pierwszy raz w historii łódzkiego zoo – Bieg Rekina!

Kategoria:

5 kilometrów – taki dystans pokonali biegacze, którzy zapisali się na I Bieg Rekina w łódzkim zoo. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na Fundację Pangolin, działającą przy Orientarium Zoo Łódź.

8 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Oceanów. Z tej okazji po raz pierwszy w historii łódzkie zoo zorganizowało Bieg Rekina. Trasa prowadziła malowniczymi alejkami ogrodu zoologicznego.

Pobiegli w szczytnym celu!

W biegu udział wzięło 330 biegaczy. Pakiety rozeszły się w ekspresowym tempie. – Cały dochód ze sprzedaży przeznaczymy na ratowanie ginących gatunków zwierząt Wietnamu – w ramach kampanii Vietnamazing, organizowanej wraz z ogrodami zoologicznymi z całej Europy – mówi Michał Gołędowski, wiceprezes Fundacji Pangolin, działającej przy Orientarium Zoo Łódź.

Dla tych, którzy nie załapią się na bieg główny, zoo przygotowało opcję biegu wirtualnego.  – W tym wypadku biegacze sami wyznaczyli sobie trasę o długości 5 kilometrów, a medal doślemy pocztą – dodaje Gołędowski.

Fundacja Pangolin – wspólnie ratujemy zagrożone gatunki

Głównym celem fundacji jest pozyskanie środków i partnerów, by wspólnie inicjować akcje mające na celu odtwarzanie zniszczonych fragmentów środowiska naturalnego i pomóc przetrwać gatunkom najbardziej zagrożonym. Pierwszy projekt, w jaki angażuje się fundacja dotyczy zwierząt zamieszkujących Wietnam oraz Brazylię.

Numer konta Fundacji Pangolin: 96 1240 3073 1111 0011 3245 4811.