Światowy Dzień Ptaków Wędrownych! OTOP i Orientarium wspólnie chronią zagrożone gatunki!

Kategoria:

11 maja przypada Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Z tej okazji OTOP wspólnie z Orientarium Zoo Łódź organizuje specjalne aktywności dla zwiedzających.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków istnieje od 1991 roku. – Nasza misja to nie tylko ochrona ptaków i ich siedlisk, ale także walka z kryzysami związanymi z różnorodnością biologiczną i zmianami klimatycznymi. Wiemy, że zaangażowanie społeczne to fundament działań na rzecz dobrych przemian. Jako organizacja członkowska stawiamy na współpracę z wolontariuszami i wolontariuszkami oraz mobilizowanie społeczeństwa do ochrony przyrody – mówi Monika Klimowicz-Kominowska, rzeczniczka prasowa OTOP.

Więcej o działaniach OTOP można przeczytać na stronie: otop.org.pl.

Współpraca dla dobra przyrody

W kwietniu Orientarium Zoo Łódź rozpoczęło współpracę z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków. – Planujemy wspólne projekty edukacyjne, naukowe i badawcze, dotyczące ochrony ptaków. Już dziś możemy się pochwalić, że łódzkie zoo zapewniło nam wsparcie finansowe, które wykorzystaliśmy na pokrycie części kosztów naprawy sprzętu rolniczego, dzięki któremu utrzymujemy w biebrzańskich rezerwatach OTOP siedliska odpowiednie dla wodniczki – podkreśla rzeczniczka OTOP.

zdj. Łukasz Mucha

Dodatkowe aktywności dla zwiedzających

11 maja zapraszamy do Orientarium Zoo Łódź na Światowy Dzień Ptaków Wędrownych z OTOP. – Na stoisku edukacyjnym mali i duzi wielbiciele ptaków będą mogli wziąć udział w różnorodnych aktywnościach, między innymi układanie dużych puzzli terenowych z wizerunkami ptaków łąk, układanie małych puzzli z wizerunkami ptaków miejskich, rozgrywki – ptasie dobble, gry planszowe, kolorowanki, rebusy oraz zabawy – zapowiada Ola Janiszewska z działu edukacji Orientarium Zoo Łódź.

Zapraszamy także na dwa ptasie spacery z przewodniczką – o godz. 10.30 i o godz. 15.00.

Orientarium Zoo Łódź otwarte jest codziennie, od 9:00 do 19:00.