ZOObacz Orientarium nocą! Przed nami nocowanie w Orientarium ZOO Łódź

Kategoria:

Sprawdź, o której zasypia łódzkie zoo. Obudź się ze zwierzętami w najcieplejszym miejscu Orientarium. Przeżyj niezwykłą przygodę już 24 maja!

Noc w Orientarium Zoo Łódź to zawsze wielkie wydarzenie. Ciemność, cisza, piękne widoki, do tego mnóstwo informacji na temat zwierząt. To wszystko sprawia, że każda noc w zoo cieszy się ogromnym zainteresowaniem – mówi Michał Gołędowski, kierownik działu edukacji.

Ułożyć się do snu w strefie oceanicznej będzie mogło aż 100 śmiałków. Bilety na wydarzenie są skierowane do osób powyżej 16 roku życia, kosztują 270 zł/osobę.

Wyjątkowa noc

Tym razem przenocować w zoo będzie można  – z 24 maja na 25 maja. W majowy weekend do ogrodu wieczorem wejdzie aż 100 osób. Rozpoczniemy od spaceru – dodaje Gołędowski. – Nasi edukatorzy opowiedzą o nocnych zwyczajach zwierząt mieszkających na terenie naszego ogrodu. Będzie można podglądać pandy rude, tygrysy, lwy, hipopotamy.

Noc goście spędzą w strefie oceanicznej. To właśnie tutaj, w tunelu i przy wielkiej szybie, będą zasypiać obserwując pływające tu rekiny i płaszczki. Goście w swoich śpiworach będą mogli oglądać jak nad głowami poruszają się rekiny brodate czy orlenie plamiste. To niezwykłe doświadczenie obserwować oceaniczne życie zasypiając  i jednocześnie móc zobaczyć taki widok nad głową zaraz po przebudzeniu!

Zoologiczne śniadanie 

Rano goście mogą liczyć na pożywne śniadanie. W najcieplejszym miejscu Orientarium, w strefie wysp sundajskich, zjedzą posiłek, a jednocześnie dowiedzą się o tym, co na pierwszy posiłek dnia otrzymują zwierzęta mieszkające w łódzkim ogrodzie. Na specjalnych talerzach będzie można zobaczyć porcje przygotowane m.in. dla binturongów  czy orangutanów sumatrzańskich…. Na tablicach wywieszone będzie menu naszych podopiecznych.

Uczestnicy nocowania w Orientarium będą mieli szanse zobaczyć również pokazowe karmienie największego w Europie krokodyla gawialowego – Krakena. Zajrzą też w niedostępne na co dzień miejsca – na zaplecze hodowlane słoni, strefy oceanicznej, a także poznać tajemnice, które niesie ze sobą zaplecze techniczne.

Najbliższe nocowanie odbędzie się 24.05.2024r.

KUP BILET

REGULAMIN