Majówka i 2. urodziny Orientarium Zoo Łódź! Nowe zwierzaki i wyjątkowa nowojorska wystawa

Kategoria:

W łódzkim zoo pojawiło się w ostatnim czasie kilka nowych zwierząt, między innymi gibbon czapnik, manul czy kapibary. Nadchodzącą Majówkę warto zatem spędzić spacerując alejkami ogrodu – podziwiając nowych podopiecznych.

Orientarium Zoo Łódź to doskonałe miejsce na nadchodzącą Majówkę. Akurat w tym czasie przypadają drugie urodziny nowoczesnego pawilonu. Zwiedzający mogą liczyć na sporo dodatkowych atrakcji. Kilkanaście pokazowych karmień dziennie, widowiskowe kąpiele największego stada słoni indyjskich czy podróże po wirtualnym świecie zwierząt dzięki goglom VR – to tylko kilka z nich.

Grono podopiecznych stale się powiększa

Pierwsze skrzypce w ogrodzie grają, oczywiście, zwierzaki. – Dołączyło do nas ostatnio kilka gatunków zwierząt. Do stada gwanako z Usti nad Labem w Czechach przyjechały 2 samice – matka z córką. Do Łodzi dotarł również gibbon czapnik z Thoiry Zoo Safari we Francji oraz manul z Nordens Ark Zoo w Szwecji – mówi Tomasz Jóźwik, członek zarządu Orientarium Zoo Łódź.

Dwie samice gwanako to 7-letnia matka o imieniu Hanicka i jej 8-miesięczna córka, Helga. Obecnie stado gwanako liczy 6 osobników – 5 samic i 1 samiec. Gibbon czapnik to również samica – 17-letnia Mali. Manul to z kolei samiec – 8-letni Pazzo. Aktualnie w ogrodzie mieszka para manuli. Można je spotkać na wybiegu obok rysi.

Nowe kapibary w łódzkim zoo!

W łódzkim ogrodzie pojawiły się w ostatnim czasie także kapibary. Dwie samice przyjechały z Zoo w Zamościu. Zamieszkały na wybiegu razem z tapirami anta. Obie kapibary mają po 6 miesięcy, więc to bardzo młode zwierzaki. Wkrótce ma do nich dołączyć samiec z Berlina.

Kapibara to gryzoń z rodziny kawiowatych, tej samej, do której zaliczana jest popularna świnka morska, czyli kawia domowa. Jej nazwa oznacza „zjadacz traw”. Z kolei łacińską nazwę należy tłumaczyć „świnia wodna”. Ssaki te można spotkać głównie w Ameryce Południowej i Środkowej.

Wyjątkowa wystawa z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku

Światowej sławy kolekcja pierwszy raz w Polsce. Tylko w Łodzi można zobaczyć nowojorską wystawę prezentującą ginące gatunki owadów. To niepowtarzalna okazja, by przyjrzeć się fotografiom, które na co dzień prezentowane są w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. To nowość, na którą łódzkie zoo również zaprasza podczas nadchodzącej Majówki.

Ćma tygrysia, niebieska pszczoła, chrząszcz bożonarodzeniowy czy paź meksykański – między innymi makrofotografie tych owadów można zobaczyć na wyjątkowej wystawie, która do 30 września będzie prezentowana w przestrzeni Centrum Konferencyjnego. Prezentowany projekt to kulminacja trzech lat współpracy fotografa Levona Bissa z Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej.

Orientarium Zoo Łódź jest czynne przez całą Majówkę, od 9:00 do 19:00.