Z okazji Dnia Słonia Alexander zaprasza do swojej sypialni!

Kategoria:

Zapraszamy na rodzinne warsztaty z okazji Dnia Słonia! Główną atrakcją będzie zwiedzanie zaplecza słoniarni wraz z sypialnią Alexandra – największego przedstawiciela tego gatunku w Europie.

Z okazji Światowego Dnia Słonia Orientarium Zoo Łódź organizuje rodzinne warsztaty edukacyjne. – Uczestników zaprosimy do miejsc niedostępnych na co dzień dla zwiedzających, czyli na zaplecze słoni indyjskich. To niepowtarzalna okazja. Zobaczymy, jak wygląda kuchnia, w której przygotowuje się posiłki dla naszych podopiecznych. Dowiemy się, ile kilogramów karmy zjada słoń czy ile litrów wody mieści się w jego trąbie. Wraz z opiekunem odwiedzimy sypialnię, w której nocuje Alexander oraz dowiemy się czym jest trening medyczny. Sprawdzimy również, jak gruba jest skóra słonia oraz ile waży jego ząb trzonowy. Przekonamy się, jak ciężka jest kość ramieniowa takiego olbrzyma i porównamy ją z ludzkimi rozmiarami – zapowiada Elżbieta Nowak, edukatorka z Orientarium Zoo Łódź.

Dla kogo warsztaty?

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi powyżej 7 roku życia oraz osób indywidualnych. Dzieciom do lat 18 musi towarzyszyć osoba pełnoletnia (udział płatny). Wydarzenie trwa 1 godzinę. W trakcie warsztatów chodzimy po zoo w zorganizowanych grupach, wyłącznie z przewodnikiem. Każdy uczestnik spotkania dostanie przy zakupie warsztatów okolicznościową przypinkę, którą należy nosić w trakcie zajęć.

Godziny spotkań:

13.00 (I tura)

14.30 (II tura)

16.00 (III tura)

Miejsce spotkań: Tuż po przekroczeniu bramek biletowych, na schodach wejściowych do zoo.

Koszt i zapisy

Koszt warsztatów to 50 złotych za osobę + bilet wstępu wg cennika Orientarium Zoo Łódź. Dzieciom do lat 18 musi towarzyszyć osoba pełnoletnia (udział płatny).

Zapisy odbywają się mailowo do dnia 10.08.2022 r. Dostępny na stronie formularz należy wypełnić i wysłać na adres zapisy@zoo.lodz.pl. Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest otrzymanie w mailu zwrotnym unikatowego hasła, które należy podać w Biurze Obsługi Klienta przy zakupie prelekcji edukacyjnej. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych. Zapraszamy!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY