Dzień Rekina w Orientarium Zoo Łódź!

Kategoria:

W naturze żyje około 400 gatunków rekinów. Kilka z nich można zobaczyć w Orientarium Zoo Łódź. Święto tych zwierząt przypada na 14 lipca. Z tej okazji zwiedzający łódzki ogród mogą liczyć na dodatkowe atrakcje.

Rekiny to gatunek ryb chrzęstnoszkieletowych. Zwierzęta te budzą mnóstwo emocji. Nierzadko utożsamiane są z największym zagrożeniem w morzach i oceanach. Okazuje się jednak, że spośród 400 gatunków tylko kilka może faktycznie budzić niepokój. Szacuje się, że rekiny zabijają średnio 6 osób na 10 lat, podczas gdy człowiek zabija nawet do stu milionów rekinów rocznie!

Chcąc przybliżyć zwiedzającym temat tego niezwykłego gatunku Orientarium Zoo Łódź z okazji Dnia Rekina zaprasza zwiedzających do udziału w specjalnym evencie. W programie między innymi malowanie twarzy, spotkanie z nurkiem czy pokazowe karmienie rekinów.

Poznaj ciekawostki o rekinach!

Jedną z atrakcji 14 lipca będzie spotkanie z edukatorem i opowieści o morskich gatunkach zwierząt. – Dlaczego niektóre rekiny mogą leżeć nieruchomo, a inne nawet gdy śpią to cały czas płyną? Jakie rozmiary osiągną nasi podopieczni i czemu jeszcze ich nie osiągnęły? Czym jest finning i czemu zupę z płetwy rekina określa się jako jedną z najbrutalniejszych potraw na świecie? W najbliższy czwartek odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania  – podkreśla Michał Gołędowski, edukator Orientarium Zoo Łódź.

HARMONOGRAM:

10:00-11:00 – POCZUJ SIĘ JAK REKIN! BEZPŁATNE MALOWANIE BUZIEK

12:30-13:00 – SPOTKANIE Z NURKIEM – TUNEL PODWODNY

14:00-14:30 – SPOTKANIE Z EDUKATOREM – OPOWIEŚCI O REKINACH – TUNEL PODWODNY

14:30 – POKAZOWE KARMIENIE REKINÓW

Zapraszamy na Dzień Rekina w Orientarium Zoo Łódź. Kompleks czynny jest codziennie w godzinach 9:00-19:00. Kasy otwarte są godzinę krócej.