Orientarium Zoo Łódź z prestiżową nagrodą!

Kategoria:

To ogromne wyróżnienie dla Łodzi. Orientarium Zoo Łódź zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie – European Property Awards 2022-2023.

Projekt Orientarium wygrał w dwóch kategoriach konkursu European Property Awards 2022-2023: Leisure Architecture oraz Public Service Architecture. W konkursie zaprezentowano nie tylko architekturę, ale również innowacyjne rozwiązania zastosowane w obiekcie związane między innymi z oszczędzaniem energii. Nowoczesny kompleks na terenie łódzkiego zoo zaprojektowała Dorota Szlachcic. Teraz Orientarium ma szansę na udział w konkursie o zasięgu międzynarodowym.

Prace przy realizacji Orientarium rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku. W tym czasie powstał największy kompleks w Europie prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Ponad 1300 ryb w strefie oceanicznej, najdłuższy tunel podwodny, 35 gatunków zwierząt w samym budynku Orientarium (a w całym zoo ponad 550) – to wszystko można zobaczyć w Orientarium.

W Łodzi hodowane są zwierzęta, których w żadnym innym zoo w Polsce nie zobaczymy. W samym budynku Orientarium są to między innymi krokodyle gawialowe, orangutany sumatrzańskie, jeżozwierze palawańskie, niedźwiedzie malajskie i riny gitarowe.

Orientarium zajmuje powierzchnię blisko 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. To największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych oraz najnowocześniejszych w Europie. Kompleks został podzielony na dwie części – ekspozycyjną i konferencyjną. Centrum konferencyjne ma powierzchnię ponad 5 200 m2. Znajduje się tutaj 7 nowocześnie wyposażonych sal. Jest to doskonała przestrzeń do organizacji eventów, spotkań biznesowych, konferencji i innych uroczystości.

Orientarium Zoo Łódź czynne jest codziennie, w godzinach 9:00-19:00.